O ZŠ Nad Vodovodem

Naši školu Nad Vodovodem najdete jen několik metrů od rušné Počernické ulice (velmi dobrá dopravní dostupnost) a přitom krásně umístěnou v klidné části Malešic. Přímo na naše hřiště navazuje zeleň Malešického parku. Budovu školy Nad Vodovodem postupně rekonstruujeme. Zvenku je naše základní škola příjemně vesele natřena a uvnitř se všichni snažíme, aby i atmosféra byla stejná a škola nad Vodovodem byla příjemným prostředím pro naše žáky.

Ve školním roce 2014/2015 se o žáky stará 35 pedagogických a 9 dalších pracovníků. Vyučujeme podle vlastního školního vzdělávacího programu „Učení pro život“. Chceme, aby výuka byla kvalitní, zajišťována odborně i pedagogicky vzdělanými pracovníky. Náš pedagogický sbor je stabilizovaný. Máme své žáky rádi a přejeme si, aby získali nejen potřebné penzum znalostí, ale aby ve škole rozvíjeli a zdokonalovali své komunikační, rozhodovací, tvůrčí a jiné volní schopnosti a vlastnosti.
Od 1.9.2006 realizujeme projekt EKOŠKOLA. V realizaci vycházíme z vytvořené Analýzy ekologického stavu školy, na kterou navazuje náš plán činností. Jsme zapojeni do projektu Recyklohraní. V roce 2010 jsme získali prestižní mezinárodní titul EKOŠKOLA, který byl ve školním roce 2012/2013 znovu obhájen. Pokračujeme ve spolupráci se španělskou Ekoškolou.
Škola Nad Vodovodem se účastní projektů: Zdravé město Praha, Operační program Praha – Adaptabilita, Podpora sportovních aktivit žáků školy-projekt ÚMČ Praha 10, Školní mléko a Ovoce do škol.
Žáci 1. stupně (1.-3.r., 4.r. dle kapacitních možností) mohou navštěvovat 7 oddělení školní družiny; její místnosti jsou pěkně vybavené, aby děti mohly odpočívat, hrát si a provozovat nejrůznější volnočasové aktivity.
Ve 2. a 3. ročníku děti absolvují půlroční plavecký výcvik, v 7. ročníku lyžařský výcvik. Od 3. ročníku se vyučuje anglický jazyk, od 7. ročníku se jako druhý cizí jazyk vyučuje němčina nebo ruština. Pro zájemce je možnost jazykové přípravy od 1. ročníku formou nepovinné výuky anglického jazyka.
Každoročně vyjíždíme na školy v přírodě a ozdravné pobyty, využíváme objekt městské části Praha 10 v Janských Lázních na Černé hoře.
Od 8. ročníku si žáci vybírají volitelné předměty.
Škola má krásný sportovní stadion s dvěma multifunkčními hřišti s umělým povrchem, altánem a venkovní učebnou. Žáci mohou navštěvovat v odpoledních hodinách různé kroužky (sportovní, výtvarné, počítačové, hudební, jazykové).