2020/2021

A v květnu se pokusíme znovu zapojit do Kampaně obyčejného hrdinství – termín pro naši školu bude od 10. do 16. května. Na webu školy je umístěna výzva, informační leták, deníček i pokyny k akci, další informace najdete také na adrese: https://ekoskola.cz/cz/kampan-oh.

Na květen si Ekotým připravil soutěž pro všechny žáky školy. Za úkol bude natočit video, ve kterém máte sdělit, co všechno doma děláte pro ochranu přírody. Podrobnosti jsou umístěny na webu školy.

Epidemická situace bohužel velmi omezuje činnost Ekotýmu. Ale v březnu Ekotým zkusil kontaktovat Ekoškolu ze Španělska – zaslali jsme dopis, obrázky dětí i výrobky z 3D tiskárny související s Prahou nebo naší školou. Těšíme se, že nám odpoví.

Zapojení do podzimní kampaně se nám nepovedlo, v námi zvoleném termínu situaci negativně ovlivnilo uzavření škol. Žáci i rodiče řešili aktuální problémy s přechodem na distanční výuku.

První akcí je opět Kampaň obyčejného hrdinství, ke které se naše škola již jednou připojila. Chtěli bychom Vás opět poprosit o aktivní účast. Na webu školy je k dispozici informační leták i záznamový list. Vybrat si můžete jednu nebo více výzev, naše škola se ke kampani připojuje v týdnu od 12. do 18. října 2020. Vyplněné záznamové listy můžou děti odevzdat ve škole nebo je můžete zasílat na adresu eliska.novotna@zsnadvodovodem.cz.

Epidemická situace sice bohužel stále není nakloněna běžnému fungování Ekotýmu, ale Ekotým již přesto začal pracovat. Je to trochu náročnější, první online schůzka v omezeném počtu se již uskutečnila, další máme naplánovanou. Pokusíme se zatím uskutečnit alespoň takové akce, které je možné zvládnout distančně.