Světový den Ekoškol

I v letošním školním roce se Ekotýmu podařilo zorganizovat oslavu Světového dne Ekoškol. Díky zkušenostem z předchozích let se akce zúčastnili žáci až od čtvrté třídy, pro ty menší Ekotým opět připraví program jiný. Každá pracovní skupinka měla svoje stanoviště, kde se žáci něco nového dozvěděli, svoje znalosti pak uplatnili při řešení kvízů, křížovek i praktických úkolů. Jedno stanoviště bylo stanoviště Ekotýmu, kde byli žáci seznámeni s fungováním Ekotýmu v naší škole. V soutěžích si na I. stupni nejlépe vedla třída V. C, na druhém místě skončila třída IV. A a na třetím třída V. A. Na druhém stupni nejlepší znalosti prokázali žáci IX. A, druzí byli žáci VII. B a třetí pak žáci IX. A. Nejlepší třídy dostanou drobnou odměnu.

V Ekotýmu je nás letos rekordních 42!

Ekotým a celou naši školu v letošním školním roce čeká velmi náročný úkol – po čtyřech letech bychom rádi obhájili titul Ekoškola. Zájem o práci v Ekotýmu je veliký, ale volba zástupců se v některých třídách poněkud protáhla, takže teprve na začátku října se podařilo sestavit kompletní Ekotým. Členové se již zvládli rozdělit do jednotlivých pracovních skupinek, chybí nám však dořešit výbor Ekotýmu. Vedení se opět ujala Aneta Hendrychová ze třídy VIII. A, pomáhat jí v tom budou Jaroslav Křížek z IX. B a Jakub Škréta z IX. A. Bodování tříd na druhém stupni již začalo, doufáme, že bude probíhat lépe než v loňském školním roce. Také chceme zopakovat další osvědčené akce – Světový den Ekoškol, Vánoční jarmark, Papír za papír, Koloběžkiádu….

23.10. - 25.10.2018

Proběhl na 2. stupni projekt
"100 LET REPUBLIKY"

25.9.2018

Tento den v 15 hodin proběhla na hřišti školy výsadba stromu svobody.
Základní škola, Praha 10, Nad Vodovodem 81/460
stranka-virtualni-prohlidka-65